Dzisiaj jest: 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita Rejestracja Logowanie

Work & Travel -czy nadal warto?

Work & Travel -czy nadal warto?

„Work and Travel” to praktycznie jedyne alternatywa dla osób chcących w czasie studiów odwiedzić USA. Program ten umożliwia kilkumiesie...
Au Pair w USA - o co chodzi ?

Au Pair w USA - o co chodzi ?

Au Pair to coraz popularniejszy sposób, aby nie tylko spędzić rok za granicą, ale również pracować, uczyć się i zwiedzać jednocześnie.

Czy nadal warto wyjechać do USA ?

Czy nadal warto wyjechać do USA ?

Stany Zjednoczone, po raz pierwszy od dłuższego czasu odnotowały spadek liczby wniosków o wizę na pobyt stały składanych przez Polaków. Wejscie Pol...

Au Pair w USA - o co chodzi ?

Au Pair to coraz popularniejszy sposób, aby nie tylko spędzić rok za granicą, ale również pracować, uczyć się i zwiedzać jednocześnie.

Na czym dokładnie polega wyjazd Au Pair? Jest to program edukacyjny, umożliwiający młodym osobom zagraniczny wyjazd, trwający najczęściej od pół roku do roku, podczas którego opiekują się dziećmi swoich zagranicznych gospodarzy, mając jednocześnie możliwość uczęszczania do szkoły i zwiedzania kraju w czasie wolnym.
Podczas pobytu uczestnik programu staje się pełnoprawnym członkiem swojej zagranicznej rodziny, dostaje drobne kieszonkowe i ma zagwarantowane wyżywienie oraz zakwaterowanie.
Podczas trwania swojego pobytu uczestnik Au Pair ma zapewniona opiekę agencji pośredniczącej. W kryzysowej sytuacji może również prosić o zmianę rodziny lub, podając przyczynę, skrócić swój pobyt i wrócić do kraju.

Au Pair, co z języka francuskiego oznacza “do pary”, znany jest w Europie od lat 60tych, i popularny jest szczególnie wśród studentek, które podczas swojego pobytu za granicą nie są typowymi nianiami, a traktowane są częściej jako “starsze siostry”. Osoba uczestnicząca w programie bierze udział w uroczystościach rodzinnych jak również jeździ ze swoją ”rodziną” na wakacje. Taka korelacja pozwala nie tylko na lepsze poznanie się, ale również na doskonałe poznanie języka i obyczajów, panujących w obcym kraju. Uczestnik Au Pair ma również zagwarantowane dni wolne lub małe wakacje, które może swobodnie wykorzystać na podróżowanie po kraju samotnie lub z innymi uczestnikami programu.

Co należy zrobić, żeby wyjechać?
Przede wszystkim, aby wziąć udział w Programie Wymiany Edukacyjnej Au Pair USA musisz spełnić określone warunki:
1. wiek: 18 - 26 lat;
2. ukończona szkoła średnia;
3. znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym komunikowanie się;
4. umiejętność opiekowania się dziećmi i pewne doświadczenie w tym zakresie;
5. prawo jazdy (jeśli nie posiadasz, możesz się o nie starać w chwili zainteresowania programem);
6. powinnaś być osobą niepalącą;

Jeśli zdecydujesz się na wyjazd w formie opiekuna dla dziecka, najlepiej skontaktować się z największymi i cieszącymi się największym zaufaniem agencjami, pośredniczącymi wyłącznie w wymianie typu Au Pair. Będziesz miał pewność, że Twój wyjazd odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami, a na miejscu objęty zostaniesz odpowiednią opieką.
Au Pair to wyjazd dla osób odpowiedzialnych, zaradnych i towarzyskich, który może stać się niezapomnianą przygodą na całe życie.
Dodano: 2013-04-08
Wyświetleń: 695